Cześć,

 

jestem Ewelina i jedną z moich pasji jest lepienie w glinie.

W domowym zaciszu i pracowni ceramicznej w Gdańsku tworzę użyteczne przedmioty takie jak zegary i kinkiety. Eweolo to ksywka, którą wygniatam na spodzie każdej z prac (powstała prosto z pierwszych liter imienia i nazwiska :))

 

Zapraszam do składania zamówień i obejrzenia prac dostępnych od ręki

 

pracownia@eweolo.pl
facebook.com/eweolo
instagram.com/eweolo.pl

 

gotowe-prace-ceramiczne-zegar-kinkiet-glina-pracownia

 

Wiesz w ilu stopniach wypalana jest glina? w ok. 1000 st. C. Każda praca wypalana jest dwukrotnie – pierwszy wypał w 950 st. C nadaje glinie trwałość. Drugi w temp. 1060 st. C utrwala kolor – spójrz jak ja to robię :)

 

W czym jestem dobra?

Na pewno w mozolnym ugniataniu, klepaniu (o tak glina to lubi najlepiej drewnianą packą) i dłubaniu wzorów w glinie. Co więcej bardzo to lubię :)

 

Dlaczego warto mieć moje prace?

bo pośród szarości codzienności moje ulepki przenoszą w bardziej kolorową i fantazyjną rzeczywistość :)

 

pakowanie na prezent do wysyłki gotowego zegara

 

Kilka opinii o moich pracach

 

„Długo szukałem zegara o charakterze marynistycznym, ale znalazłem coś więcej. Znalazłem Panią Ewelinę, dla której praca w glinie jest sposobem wyrażenia samej siebie poprzez zaangażowanie, talent i zamiłowanie do tego co
robi.
 
Może dla kogoś to zegar odmierzający czas…… Dla mnie to jedna z cegiełek stanowiąca konstrukcję mojego domu nad morzem. Konstrukcja, której fundamentem jest włożone serce współpracujące z rękoma, posiadanym talentem i zamiłowaniem….
 
Bo jak inaczej można powiedzieć o dwóch tygodniach poświęconych codziennym doglądaniom, okrywaniom folią na noc, odkrywaniu na kilka godzin w ciągu dnia, by zapobiec odkształceniu, wcześniej starannym ugniataniu gliny, czasem kilku godzinnym, by nie powstały pęcherzyki, by w kolejnym etapie, nie rozsadziły go w piecu.
 
Pani Ewelina twierdzi, że praca w glinie to „nauka cierpliwości,
spokoju, wytrwałości.
Daje bardzo dużo satysfakcji, bo wszystko zaczyna się od kawałka błota” dlatego, patrząc na ten zegar warto nie tylko się zatrzymać na godzinie jaką wskazuje, lecz nad fundamentalną kwintesencją wartości jaką Pani Ewelina dzieli się z Nami. Cierpliwość, Spokój, Wytrwałość. Od dzisiaj za każdym razem spoglądając na wskazującą godzinę w moim marynistycznym domu tak będę postrzegał czas.

Bardzo Pani Ewelino dziękuję.”
 
Opinia Pana Ryszarda – granatowy zegar kotwica

 

„Starałem się wykończyć moją piwniczkę, z dbałością o detale. Prawdziwym wyzwaniem okazało się oświetlenie. Po kilku wieczorach poszukiwań w Internecie znalazłem pracownię Eweolo. Po obejrzeniu galerii byłem pewien, że to jest to. Potem już tylko dopracowanie szczegółów technicznych i estetycznych, małe 3 miesiące czekania (uzgodnione :)) i mam piękne, rustykalne i niepowtarzalne lampy. Tego nie kupi się w sklepie.
Pani Ewelino – dziękuję i pozdrawiam.”
 
Opinia Pana Jerzego – lampa sufitowa i czekoladowe kinkiety

 

„Pani Ewelino, po kilku tygodniach uruchomiłem i zawiesiłem zegar, Pani dzieło. Obok kilku dzieł artystycznych, typu grafiki jest ozdobą mojego gabinetu. Nienachalny , lecz nadzwyczaj elegancki. Czuje się zaszczycony, tak jak dotychczas wolne miejsce, które czekało na swojego idealnego lokatora. Pozdrawiam serdecznie.”
 
Opinia Pana Mariusza – czarny zegar

 

„Wczoraj dotarł do mnie mój zegar Kotwica – jest przepiękny :) Idealnie pasuje do pokoiku synka. Dziękuję bardzo! Pozdrawiam”
 
Opinia Pani Justyny – zegar kotwica

 

„Ten zegar jest już kupiony i na żywo wygląda jeszcze piękniej, niż na zdjęciach! Dowiedziałam się, że to nie jest żaden szablon, ale całkowicie ręcznie wykonany autorski wzór. To oznacza, że każdy zegar jest jedyny w swoim rodzaju, więc nie ma co zwlekać :)”
 
Opinia Kasi – ciekawy czarny zegar

 

„Zegary są przepiękne – bardzo dziękuje, jeden ( Atlantyk ) pojedzie ze mną do domu, drugi jest prezentem na nowe mieszkanie, obydwa unikalne, pięknie sie prezentują, jakość wykonania – najwyższa, nie mogłam trafić lepiej, jestem pewna że to nie ostani mój zakup w pracowni Eweolo :)”
 
Opinia Pani Agnieszki – zegar atlantyk , zegar myśliwski

 

eweolo.pl-pakowanie-na-prezent-do-wysylki-gotowego-zegara

 

Bądź na bieżąco z fanpage pracowni

 

 
 

Kontakt z Pracownią